Otevřít dialog
V celodenním worshopu budeme zkoušet otevírat trojí dialog. Vyzkoušíme si práci s tělem a hlasem v prostoru a s mikrosituacemi. Zkusíme nahlédnout do toho, co znamená autorství a dotknout se tématu naděje ve společnosti. Předchozí aktivní zkušenosti účastníků s divadlem není potřeba a neočekává se.
Na workshop je třeba se přihlásit. Příspěvek na program můžete dát v dobrovolné výši.
Workshop je celodenní, od 13 do 14 hodin přestávka na oběd. (Lze se přidat ke společnému obědu přímo na Fortně)
Vstup do adventu
Workshop je součástí komponovaného víkendu Vstup do adventu. Podívejte se na celý program víkendu a přijďte na celý víkend nebo na jednotlivé programy.
Doprovázejí
Martin Františák je přední český režisér, dramatik a básník, umělecký šéf Švandova divadla na Smíchově. Na Divadelní fakultě brněnské JAMU studoval dramatickou výchovu a následně činoherní režii. Jako dramatik debutoval hrou Doma napsanou pro Divadelní soubor Jana Honsy v Karolince. Hru pak na Velké scéně uvedlo pražské Národní divadlo, tentýž osud čekal i jeho druhou hru Karla. Je rovněž zkušeným autorem mnoha dramatizací a divadelních adaptací. V letech 2005-2007 byl uměleckým šéfem a šéfrežisérem divadla Polárka, které se za jeho působení stalo jedním z předních českých divadel (nejen) pro děti a mládež a vysloužilo si dokonce nominaci na titul „divadlo roku“. V letech 2007-2013 působil jako umělecký šéf ostravského Divadla Petra Bezruče, jehož dramaturgie v té době platila za jednu z nejprogresivnějších v Česku. Za velice úspěšné je považováno jeho umělecké šéfování činohře Národního divadla Brno v letech 2013-2018. Jako režisér má dnes na svém kontě na šest desítek divadelních inscenací; kromě divadelních domů, jimž šéfoval, opakovaně spolupracoval s profesionálními divadly po celé České republice: s Divadlem na Vinohradech, Divadlem v Dlouhé, Klicperovým divadlem Hradec Králové, Jihočeským divadlem České Budějovice, Městským divadlem Zlín nebo Slováckým divadlem Uherské Hradiště. Za inscenaci Brémská svoboda v Městském divadle Kladno obdržel Cenu Josefa Balvína, několikrát byly jeho inscenace v Divadelních novinách vyhlášeny Sukcesem měsíce. Režíroval také známý televizní cyklus Česko jedna báseň. Nyní působí jako umělecký šéf Švandova divadla na Smíchově.
Martina Kinská je dramaturgyní Švandova divadla na Smíchově. V letech 2004 a 2005 absolvovala na DAMU v oborech dramaturgie a teorie a kritika. Působila v DJKT Plzeň (opereta a muzikál), SDK Kladno. Pracovala na inscenacích: Divadlo Ponec (Cchö In-hun – Buben z Nangnangu, r. Ho Shin), Divadlo v Celetné (Goldoni – Náměstíčko, r. J. Šiktancová), spolupráce s absolventským ročníkem DAMU (M. Kundera – Jakub a jeho pán, r. Zdeněk Bartoš; G. Preissová – Její pastorkyňa, r. Lukáš Hlavica), Činoherní studio v Ústí nad Labem (bratři Presňakovovi – Terorismus, r. Natália Deáková).